Olwexya a deniban

dobrý den, léčím se na panické ataky a uzkosti po třech letech mi přestala fungovat elicea10mg jeden denne ani zvyšování dávky mi nejak nempomohlo ted jsem tak nejak se snažil fungovat sní ale zaroven bez ní :D Pani Doktorka mi nasadila Olwexya 150 a jeste k tomu na noc Deniban? Otazka zní kam zařadit Deniban do jaké skupiny léčiv a zda jsou to pouze kratkodobe léky pro mou nemoc? nemuzu přeci brát dvoje Antidepresiva? ne ? Děkuji za odpoved :D
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, především si myslím, že na tuto otázku by Vám měla celkem podrobně odpovědět Vaše lékařka, protože na tyto informace máte plné právo a psychiatr má cv náplni práce pacienta o ordinovaných lécích poučit. Jinak Deniban obsahuje účinnou látku amisulprid. Původně jde o látku, která se v mnohem vyšších dávkách používá při léčbě psychóz (např. schizofrenie), tedy antipsychotikum, nicméně časem se přišlo na to, že v malých dávkách (např. přípravek Deniban) má i antidepresivní účinek. Často se používá u pacientů, kteří na antidepresiva nereagují tak, jak by bylo žádoucí k posílení jejich účinku.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Protože nejsem lékař, nemohu Vám odpovědět na Vaši otázku ohledně užívání a účinku léků. Sama však mám také mnohaleté zkušenosti s panickými stavy a silnými úzkostmi, proto se s Vámi ráda podělím alespoň o svou vlastní zkušenost s léčbou. Na začátku pro mne bylo asi nejhorší to, že jsem vůbec nevěděla, co se se mnou děje. Ve stavech paniky jsem prožívala obrovský strach o sebe. Hodně mi pomohlo porozumět průběhu těchto stavů a ubezpečit se, že nejsou životu nebezpečné. Snášela jsem je pak mnohem lépe. Pomáhá mi také individuální psychoterapie, kde mám možnost rozebírat příčiny svých úzkostí a lépe se s nimi vyrovnávat. Z léků beru pouze antidepresiva. Co se týče panických a úzkostných stavů, opravdu mám dobrou zkušenost s tím, že se vyplatí kromě užívání léků věnovat čas a energii psychoterapii. Úleva pak bývá trvalejší a hlubší. Držím Vám palce a přeji brzké zlepšení stavu.


Zpět na seznam