olwexya

Dobrý den,před dvěma lety jsem zkolabovala-na drobné uzlíky štítné žlázy jsem brala denně vyšší dávky euthyroxu 75,nemohla jsem na slunce,cítila jsem se vemi unaveně,při jednom zástupu endokrinoložky mi zastupující lékař předepsal Betaloc po měření Holterem měla jsem trvale zvýšené tepy.Je mi 73let,jinak jsem žádné problémy zdravotní problémy neměla.Bylo mi doporučeno navštívit psychiatrii,lépe prý budu snášet postupné snižování léků.Nyní užívám jen jod.Před 3 měsící,mi začaly opravdu silné průjmy,teměr jsem nevycházela z domu,byla to hrůza-Praktická lékařka mě poslala na kolonoskopii, zítra se dozvím výsledek,ale asi před 2týdny jsem zkusila vynechat rosumop a Olwexyi a průjmy ustaly-necítím se tak uplně v pohodě psychicky,léky jsem vynechala naráz,jak dlouho může trvat než si tělo zvykne?Psychitatr mi doporučoval vynechávat ob den-pry jsem dobrá,ale z důvodu průjmu jsem ukončila hned.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Vaše lékařka měla pravdu v tom, že antidepresiva je třeba vysazovat postupně, aby se minimalizovaly příznaky z vysazení. Ty by měly odeznít během několika týdnů. Někdy se může ale stát, že nejde o příznaky z vysazení, ale o návrat úzkostných či/a depresivních potíží. Pak je třeba hledat optimální léčbu, která by fungovala a neměla tolik nežádoucích účinků. Stojí také za to zvážit možnost psychoterapie.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Nevím, jak dlouho to trvá, než si tělo zvykne na vysazení. Nikdy jsem to nezkusila, ale bývá to spíš asi nepříjemné, u každého trochu jinak. Chápu, že když jste měla opravdu silný průjem, že jste měla snahu to zastavit. Krok to byl odvážný, nevím, zda správný. Také jsem v poslední době trpěla průjmy, nevím přesně jak dlouho, vracelo se to a odeznívalo, nicméně to přešlo rázem, aniž bych byla cokoli měnila, co se týče psychiatrické medikace. Používala jsem něco na zastavení průjmu nárazově, mohla to být infekce. Jinými slovy, s psychofarmaky to souvislost mít nemusí. Doufám, že výsledky kolonoskopie budou v pořádku, možná budete i moudřejší, co se týče vašich trávicích obtíží.


Zpět na seznam