Olwexya

Dobry den, mam dotaz ohledne antidepresiv Olwexya. Uzivam je jiz 12 let 300mg denne a posledni rok se mi pritizilo. Mivam stavy uzkosti a deprese. Je mozne, ze dlouhodobe uzivani techto prasku uz tolik nezabira? Dekuji za odpoved
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, je to možné, navíc bych také řekl, že ani užívání antidepresiv nezaručuje, že se potíže už nikdy neobjeví, spíše snižují pravděpodobnost relapsu. Strategií, co v takovém případě dělat je vícee, doporučuji probrat s ošetřujícím psychiatrem. Zejména v případě kombinované symptomatiky, kdy jsou s depresemi přítomny i úzkosti, je také vhodné zvážit psychoterapeutickou léčbu.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, konkrétní lék, který jmenujete, nemám vyzkoušený na sobě. Nicméně se domnívám, že to možné je. Doporučuji probrat to s lékařem, který lék píše, zcela bez ostychu. Mám zkušenost, že pokud lékař ví, že se léčit chcete, měl by brát v potaz, že vám není dobře a neměl by to případně brát negativně, že se lékům bráníte. Třeba se vám podaří společně najít jiný lék, který by vám vyhovoval, nebo jiné řešení. Třeba přidat nějakou terapii? Přeji vám, abyste to zvládla.


Zpět na seznam