Oprava dotazu fobie

Dibry den,lecim se s uzkosti a panickou poruchou.Beru asentru,neurol a na noc mirtatapin a olanzapin.Vse docela ustoupilo ale fobie je cim dal horsi.Tyka se nemoci.Uz driv jsem mela strach ale ted furt ikdyz neco slysim a ctu.Da se s tim neco delat nebo nemuze mi to zpusobovat nejaky z leku?Jsem zoufala.Drive jsem brala jen asentru.Existuje na to nejaky ucinny lek?Moc dekuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, léky, které uvádíte, samy o sobě fobii nezpůsobují. stává se, že předmět úzkosti (např. panika, fobie, strach) se mění. Při všech poruchách, které jsou spojeny s úzkostmi a fobiemi se také dobře uplatňuje psychoterapie.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, mám zkušenost s úzkostí a to takovou, že bez psychoterapie bych ji nezvládla. Byly doby, kdy jsem léků musela brát stále víc, abych jen živořila. A pozor na Neurol - je hodně návykový, měl by se brát jen krátce. Léky jsou velikou pomocí k tomu, abychom stavy s úzkostí přežili, ale bez terapie často neodstraníte její příčinu. Nedávno jsem na přednášce pana doktora z bohnické léčebny slyšela podobné: že na úzkosti je první volbou léčby psychoterapie. . Zkuste se tedy po ní ptát, často je bohužel dostupná jen za přímou platbu, ale dá se chodit i na pojišťovnu. Přeji vám, ať to zvládnete.


Zpět na seznam