Osoba mě blízká

Dobrý den, Mám doma přítelkyni jenž už dříve brala léky na úzkost,paní kou ataku a utlumení jejich stavu. Prášky vysadila asi před rokem ale nyní se to začalo velice intenzivně horšit. Sebepoškozuje se, velice často mluví o sebevraždě, sepsala si závěť. K odborné pomoci ji bohužel nemám šanci dostat, proto se obracím na vás. Prosím pomozte. Děkuji a krásný den, Š.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, chápu Vaše obavy. Pokud Vám blízkýb člověk mluví o sebevraždě, je dobré o tom mluvit, projevit emoční účast a aktivně nabídnout pomoc při vyhledání péče, je možné využít např. služeb některého z krizových center. Považujete-li stav za skutrečně rizikový, pak je čas volat záchrannou službu. Z několika řádků se toho nedá mnoho vyčíst, ale Váš problém můžete také konzultovat telefonicky na některé z linek důvěry (např. 284016666), kde Vás zkušený intervent může navést na konkrétní postup.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Je z něho cítit, jak Vám na Vaší přítelkyni záleží a jak rád by jste jí pomohl. Dovedu si představit , že to není jednoduché. Obzvláště, jestliže Vaše přítelkyně odmítá dojít k odborníkovi a zdravotní stav Vaší přítelkyně se horší. V této souvislosti mě napadlo, jestli v místě Vašeho bydliště není Centrum duševního zdraví, které poskytuje terénní službu. Nebo nějaká jiná organizace pomáhající lidem se zkušenosti s duševním onemocněním. /např. Fokus, Ledovec , Práh/ Míním tím psychiatra nebo psychologa, který by došel za Vaší přítelkyní domů. I já mám za sebou období , kdy jsem odmítala léčbu a vysadila léky. Celá situace vyústila v moji nedobrovolnou hospitalizaci. V praxi to znamenalo, že mi někdo jiný zavolal sanitku. Dnes jsem tomu ráda. Mám sice jiné onemocnění , než Vaše partnerka, ale situace byla podobná. Držím pěsti. Katka


Zpět na seznam