Otázka

Dobrý deň, Moje meno je Martin a mám 23 rokov. Chcel by som vedieť Váš názor. Na neurologií mi pred časom bola diagnostikovaná tetánia a esencialny tremor. Po istom čase sa začali problémy ktoré som mal zhoršovať a pribudli nové napr. začínam byť občas zahladený pohľadom a aj dosť emocionálne precitlivený okrem toho som aj viac nervózny. Chcel by som preto viedieť Váš názor môže to byť zhoršenie príznakov tetánie a essencialneho tremoru alebo to môže byť iný vážny problém? Ďakujem s pozdravom.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z toho, co píšete spíš vyplývá, že máte také úzkosti, které mohou s Vašimi problémy souviset. Často tomu tak je. Úzkost a napětí samy o sobě mohou projevy tetanie zhoršovat, např. je prokázáno, že organismus ve stresu ztrácí důležité ionty, především hořčík. Proto se při těchto potížích doporučuje spolupráce s psychiatrem.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den Martine. Váš dotaz je spíše pro odborníky. Ve svém dotazu zmiňujete, že trpíte nedostatkem hořčíku a dále Vás trápí třes. Já nemám osobní zkušenost s tímto onemocněním. Vyjma třesu, který jsem měla při rozrušení , a to jen v určité období svého života. Respektivev období nízké tělesné hmotnosti. Třes byl při rozrušení velmi nápadný a vzbuzoval nežádoucí pozornost a následně soucit. Proto si dovedu představit, jak Vás to obtěžuje v běžném životě. Píšete, že pozorujete zhoršení svého zdravotního stavu. Být já na Vašem místě , myslím, že bych nejprve vyhledala svého specialistu, tedy neurologa a svěřila se mu se svými novými obtížemi. Teprve , kdyby vyhodnotil nové obtíže jako nesouvisející s Vaším onemocněním, navštívila bych psychiatra. Přeji hodně štěstí a zdraví. Katka


Zpět na seznam