otázka

Dobrý deň,potrebovala by som poradit,už je to tyžden co mam zvlastne pocity,vela premyslam neustale a nad vsetkym zlym,mam zle sny a pocitujem tlak na hrudi a ziadny pocit stastia,mam aj zavraty a zahmlene vydenie a bolesti hlavy aj zenske problemy neviem ci to moze s tym suvisiet alebo je to uplne iny problem.Dakujem za odpoveď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, duše a tělo jsou často jako propojené nádoby, kdy se porucha přinášející utrpení v jedné z nich promítne také v té druhé. Někdy není hned jasné, zda bolest tělesná předchází té duševní, nebo naopak. Zde se ztotožňuji s názorem naší peer poradkyně, tedy jsou-li přítomny i tělesné příznaky, je třeba udělat komplexní tělesné vyšetření, jehož rámec pak vymezí praktický lékař, který také může doporučit vyšetření u dalších specialistů. Současná péče u psychiatra se s tím nevylučuje. Držím palce.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Vím, že když je člověku špatně po fyzické i psychické stránce, špatně se to někomu vysvětluje. Sama jsem v podobných situacích zůstávala doma. Mám s tím však špatnou zkušenost, proto bych vás chtěla podpořit, abyste dokázala k lékaři dojít a říci mu, co vás trápí. Zajděte si k praktickému lékaři a nechte si udělat komplexní vyšetření, aby se vyloučily případné somatické příčiny, ale stejně tak můžete zároveň navštívit navštívit psychiatra, kvůli těm nepříjemným pocitům a myšlenkám, nebo gynekologa. Že za tím může stát psychika je možné, ale ne jisté. Nečekejte až to přejde a zkuste situaci raději řešit hned. Přeji mnoho sil a hlavně odvahu!


Zpět na seznam