Pálenie jazyka

Dobrý deň, po 20tich rokoch som vysadila seroxat, posledný pol rok som mala nepríjemné stavy, úzkosti, potenie rúk a nôh, nechuť do jedla, únavu. A zároveň má pálil jazyk, ale nedala som si to do súvisu s AD. Momentálne mi lekárka nasadila Alventu, a opäť mam zasklby v svaloch, potenie, pálenie jazyka, zvýšené uzkosti nechuť do jedla, pocity na zvracanie. Zatiaľ ju beriem len 4 dni. Chcem sa opýtať, z vašich skúsenosti, či mám vydržať, alebo požiadať o zmenu. K lekárke sa zatiaľ neviem dostať, preto si dovoľujem požiadať o radu vás. Petronela
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, venlafaxin /Alventa/ účinkuje na podobných místech jako Seroxat a zároveň ještě na dalších. podobné nežádoucí účinky se mohou objevit, zpravidla odezní, nicméně je třeba vždy o tom informovat lékaře, který lék ordinoval a zná Vás. Jen tak se můžete dohodnout na optimálním postupu.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Pocity, které zažíváte musí být opravdu nepříjemné. Je tu asi možnost, že by to mohly být vedlejší účinky léčby. Uvedenou medikaci z vlastní zkušenosti neznám. Ale sama bych to určitě co nejdříve řešila s lékařem. Někdy se tyto nežádoucí účinky uklidní, to znám u sebe. Ale někdy je potřeba změna. Měl by to zvážit lékař. Přeji hezký den.


Zpět na seznam