Panicka porucha

Dobrý den. Léčím se s panickou poruchou. Beru léky apo parox a prelica 2 denně. Posledni dobou mám takové stavy že když ležím a spím tak přijde stav jako kdybych měla závratě ve spánku. Rychle mě to probudí a je ataka na světě. Bušení srdce, nával horká, pocení slabost v nohách, lapani po dechu. Stává se mě to i třikrát do týdne. Ale jen v noci. Prosím o vysvětlení, odpoved, proč je tomu tak jen při spánku a hlavně když beru léky děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, panická porucha se může projevovat i ve spánku, to je jedna možná varianta. K nežádoucím účinkům paroxetinu (Apo Parox) pak mohou patřit děsivé sny. Závratě obecně, i za bdění, může zase podporovat pregabalin (Prelica). Nevím, jak dlouho tyto léky užíváte, nežádoucí účinky se projevují zejména v prvních týdnech léčby. Asi by prospělo, kdybyste si o tom promluvila se svým psychiatrem.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. S panickými stavy mám svou vlastní letitou zkušenost, i když se mi paniky vždy objevovaly hlavně během bdělé části dne. To, co mi pomohlo, byla kombinace lepšího nastavení léků po domluvě s ambulantním psychiatrem a zároveň docházení na psychoterapii, kde jsem měla možnost rozebrat své obavy a úzkosti s terapeutem. Mně se panické stavy vrací vždy v období, kdy jsem ve větším stresu a tato zátěž překročí jistou míru a začne se projevovat i takto razantně fyzicky. Nevím, jak dlouho uvedené léky berete a zda už se dostavil jejich plný účinek. Každopádně je dobré probrat to s vaším psychiatrem, který o vás ví přeci jen víc než to, co se vejde do krátkého dotazu. Od věci není ani načíst si něco o průběhu ataky a ujistit se, že tento stav není akutně nebezpečný. Mně osobně to velmi pomohlo, abych se v takových chvílích dokázala mnohem dříve zklidnit. Držím palce a přeji jen vše dobré.


Zpět na seznam