Panická porucha

Dobrý den, je mi 64 let, neléčím se se žádnou nemocí. Ve 33l se mi objevila panická porucha, kterou jsem postupně zvládala s AD - Seroxat.Po cca 5 letech jsem byla docela OK, vadilo mě hlavně delší cestování, mám od dětství kinetozu. Teď se mi stav zase zhoršil, velmi ěpatně spím,úzkosti se objevují hlavně ve 2h v noci. Moc se mi nechce opět do AD. Jsem objednaná k psychologovi, piji třezalkový čaj. Byla mi doporučena homeopatie - Arsenicum album. Moc tomu nevěřím. Nemáte někdo zkušenost s homeopatií na obdobné diagnozy? Děkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, je možné, že o principu účinku homeopatie zatím nevíme, nicméně neznám případ, že by se v případě léčby většiny psychiatrických poruch účinně uplatnila, což platí pro panickou poruchu také. Jste objednaná k psychologovi, proberte to s ním, kvalifikovaný psycholog pozná, zda je třeba do léčby také zavzít kolegu psychiatra. Držím palce.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. S homeopatii mám sice zkušenost, ale v jiné oblasti než je psychiatrie. I tak jsem jí vnímala /ať se homeopaté na mě nezlobí / , jako podpůrnou léčbu. Chápu, že do užívání antidepresiv se Vám nechce, a že hledáte i jiné možnosti. Ve svém dotazu píšete, že se chystáte k psychologovi. Domnívám se , že cílená terapie by Vám mohla pomoci. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam