Panicka porucha, tetania

Dobrý vecer, cca 4 tyzdne mam diagnostikovanú tetániu + pan. poruchu...od vtedy uzivam antidepresiva.pred liecbou som pocitovala hrozne stiahnute hrdlo tazko sa mi dychalo...teraz je to lepsie, ale citim tlak v krku a obcas akobytam nieco mam, nejaky knedlik...uzivam sertralin rano 50 mg + lexaurin 1,5 2x denne..viete poradit preco tam stále ten tlak je a nemizne? ...dakujem
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, k nástupu účinku antidepresiv dochází dejme toho během 2-4 týdnů, nicméně k plnému rozvoji je třeba ještě delší čas, navíc je někdy nutné zvážit, zda je dávka antidepresiva postačující. Takže to chce především trpělivost, pozitivní je, že alespoň nějaký účinek se dostavil. Také je vhodné zvážit psychoterapeutickou léčbu, která mívá v případě úzkostných poruch velký význam.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, mám trochu podobnou zkušenost, a to s úzkostně depresivní poruchou a právě úzkost mi působila opravdové tělesné peklo, bolest na hrudi, brnění v pažích, pocit nedostatku vzduchu a po nějaké době i kašel a pocit, že mám něco v krku. Na ORL mi také potvrdili reflux a jsem přesvědčená, že vznikl právě stažením svalů hrdla úzkostmi. Mně osobně na úzkost pomohly léky, ale z dlouhodobého hlediska především psychoterapie, ve které jsem odhalila příčiny úzkosti a také se jí postupně mohla zbavit. Tlak v krku by měl polevit právě s odezněním úzkosti, alespoň u mě to tak bylo, ale nyní stačí, aby se přihodila nějaká stresující událost a o krku hned vím. Je to běh na delší trať, ale určitě stojí za to se na ni vydat, nyní je můj život o 1000 % lepší, než když mě úzkost decimovala. A moc vám přeji, ať nad ní taky zvítězíte.


Zpět na seznam