Panická úzkost

Dobrý den, prosím, opakovaně jsem v mládí trpěla panickou úzkostí. Je možné, že se mi vrátilo? Nebo spíše, mám se léčit celoživotně ?Mám už menopauzu. Budím se hlavně ve tři ráno, ale mám spíše dráždivý tračník, který mi byl diagnistikován a hned po probuzení jakoby vztek.... Nemohu se jakoby uklidnit....Zabírá mi na to práce, tam se i teď těším, ale doma hrůza...ne z partnera,doma mám klid, ale z těch stavů.. Jsem už hubená....Časté vyprazdňování a už i bolesti kloubů... Který lék by byl na toto vhodný....Je to tak čtyři roky, brala jsem eliceu... Potřebovala bych ale přibrat.... Toto mi teď hlavně vadí.... Děkuji....
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, panické stavy se mohou vracet, někdy i po letech klidu, kdy se porucha neprojevuje. Dráždivý tračník s psychikou souvisí, ale je třeba napřed vyloučit jiná onemocnění, což jste pravděpodobně udělala. Elicea je účinný lék, kterým se úzkostné poruchy léčí často, nicméně jsou i další možnosti. K nastavení vhodné léčby je třeba psychiatrického vyšetření.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Popisujete jisté zdravotní problémy, které Vás obtěžují. Co je vlivem panické úzkosti a jakou roli hraje menopauza, bohužel nemohu posoudit. To je dotaz výhradně na lékaře. Stejně tak otázka léků. Ale je možné, že jsou příznaky psychosomaticky propojené, něco je fyzické, něco je psychické. Co se týče celoživotní léčby i té se člověk někdy nevyhne. Například já vím, že už se budu léčit celoživotně, nebo rozhodně dlouhodobě a nebylo mi ještě třicet let. Je fajn, že máte alespoň vyzkoušeno, že Vám zabírá práce. S váhou řeším opačný problém, potřebovala bych zhubnout, ale věřím, že na úpravu váhy pomůže vyvážený jídelníček. Přeji hezký den.


Zpět na seznam