Paranoidní stavy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na nevšední věc. Zhruba tři roky nazpět jsem po užití marihuany pocítila poprvé pocit paniky, úzkosti a neskutečné paranoe z toho, že se na mě všichni dívají a poslouchají. Řekla jsem si, že po třech letech to zkusím znovu. Stala se ta samá věc co předtím a do toho se přidal pocit toho, že hlasy lidí byly čím dál tím hlasitější. Trvalo mi před těmi třemi lety zhruba měsíc, než jsem se z toho úplně dostala. Bohužel to mám teď úplně stejně a nevím, zda-li je to pouze látkou a nebo mám nějaký problém, poruchu, cokoli, co mi vystoupí na povrch při užití jakékoli takové látky. Děkuji moc.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nebezpečí marihuany tkví v tom, že u malé části vnímavých lidí tyto stavy může spustit, od paniky až po tzv. toxickou psychózu. Většinou to odezní, ale je zde nebezpečí spuštění duševní poruchy. Člověk, který takovou zušenost udělal by se měl těmto látkám (marihuana, halucinogeny, pervitin aj,) navždy vyhnout. Pokud Vaše potíže neustupují, obraťte se na odborníka.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Jakékoli užívání návykových a psychotropních látek je velmi nebezpečné. Nikdo totiž předem nemůže vědět jaké má predispozice k duševním potížím a právě třeba kouření marihuany může být velmi rizikovým spouštěčem psychického onemocnění. Pokud navíc z vlastní zkušenosti víte, že vám po marihuaně už bylo zle, pak je její opětovné užívání opravdu ruskou ruletou, která by nemusela dopadnout dobře. Ve své praxi jsem již psychiatrických pacientů po užívání marihuany viděla mnoho. To nejlepší, co můžete pro sebe udělat, je naprostá abstinence. Pokud potíže neustoupí, je na místě vyhledat psychiatrickou pomoc. Přeji hodně sil a čistou hlavu.


Zpět na seznam