Periodicka depresivní porucha F32.3

Léčím se dlouhodobě, cca 20 let s výše uvedenou poruchou. Vystřídal jsem již snad všechny typy a druhy antidepresiv, ale jejich účinek zpravidla po 3 letech odezní. Nemám ID, nyní jsem pi suicidálním pokusu v péči kliniky na Karlově. Ty mé stavy se projevují velkou nesoustředěností, impulsivitou, strachem zbudoucna ale především totální sociální fobií, které mi nedovolí ani v klidu vyjít před barák se synem, nebo pro něj jít do školky. Jako poslední naději vidím elektrokonvulzi. Doporučíte mi ji? Zbavil bych se z velké částí léků atd.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nejsem schopen doporučovat elektrokonvulze v internetové poradně. Mnoha lidem pomohly, ale když jste v péči psychiatrické kliniky Ke Karlovu, tak proč se nezeptáte přímo Vašeho lékaře tam? V oblasti aplikace ECT je to jedno z našich nejmodernějších pracovišť.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za váš dotaz. Myslím si, že je klidně možné, že léky po nějaké době přestanou být dostatečně efektivní. A je zapotřebí jejich změny. Co se týče ECT, sama jsem je neprodělala, ale v mém okolí jsou osoby, kterým tato terapie velice pomohla. Ale nejsem lékař a tolik Vás neznám, proto nemohu určit, jestli je ve Vašem případě indikace vhodná. Se sociální fóbií jsem se také potýkala. Ale spíše než medikace, mi pomohla individuální a skupinová terapie. Pro mě se ukázala vhodná metoda terapie KBT. Kdy se člověk postupně učí svůj strach zvládat a překonat. Pokud jste nyní v péči kliniky, využila bych toho a zkusila to všechno zkonzultovat s ošetřujícím lékařem a nejlépe i psychologem. Přeji hezký den.


Zpět na seznam