Po 7 letech se mi vrátili stavy úzkosti

Dobrý den, mám za sebou těžší období a po 7 letech se mi vrátili stavy úzkosti, nejím, zvracim, klepu se, nejde mi spát a strašně se přemlouvam co koliv udělat, chtěla bych zkusit AD, myslíte, že zaberou, paní psychiatricce se nejde dovolat, ale konzultovala jsem to s paní obvodní lékařkou a ta čeká na výsledky štítné žlázy, nyní beru Neurol, ale nijak mi nepomáhá a netlumí úzkosti, tak jak před 7lety.... cítím se vážně strašně
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, i s praktickým lékařem lze konzultovat možnost AD, praktici je již běžně předepisují. Konzultovat své potíže můžete také na některé z linek důvěry. Též štítná nemocná žláza může potíže podporovat.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz do naší poradny. Z Vašeho popisu jsem porozuměla, že se nyní nacházíte v nepříjemné situaci, kdy se Vám vrátily pocity úzkosti a ovlivňují Váš běžný den. Oceňuji, že jste to konzultovala s praktickou lékařkou. Dále bych nejspíš zkusila kontaktovat opakovaně paní psychiatričku, buď telefonicky, nebo emailem. Pokud se ještě čeká na výsledky štítné žlázy, asi bych vyčkala tohoto výsledku, může to pomoci v nastavení podpůrné léčby, medikace by měla probíhat pod dozorem lékaře. Příčinou aktuálního stavu může být i to, že jste prožívala těžší období a něco spustilo pocity strachu, úzkosti apod. V minulosti, kdy jste zažívala podobné stavy, Vám asi něco pomáhalo, lze to využít i teď. Když prožívám opakované stavy, změnu psychiky, vnitřní napětí, tak se snažím využít toho, co mi již pomohlo ke zlepšení. V takové dny se raději věnuji tomu, co mi přináší radost nebo alespoň trochu potěšení. Snažím se svou mysl zaměstnat něčím jiným, než je hloubání, proč zrovna jsem rozladěná, neklidná apod. Často tak využiji toto rozpoložení k úklidu, k ruční práci, k žehlení, jinak i k zahradničení, prostě k činnosti, při které nepotřebuji přemýšlet, ale soustředit se na danou činnost. Mezi další účinné metody, jak se zbavit nervozity a uvolnit své tělo patří meditace a dechová cvičení. Někomu zase pomáhá procházka, pobyt na čerstvém vzduchu, vyvážená strava, bohatá na hořčík. Snad jsem Vám mohla dát pár tipů a doufám, že najdete metodu, jak zlepšit Vaší situaci. Držím Vám palce, ať se daří. Přeji hodně štěstí a zdraví.


Zpět na seznam