Pocit zbytečnosti

Dobrý den je mi 21 let mám přítele s kterým žiju už od mých 16 let a mame spolu tři děti. Často se hadame a kolikrát mi přijde že mě nemá vůbec rád třeba jsou to jen maličkosti ale vidím jak se chová v určitých situacích. Někdy mi přijde vše kolem takové marné jako bych byla zbytečná a uvažuju na tom že si něco udělám ale vždy myslím na děti a to mě drží, není to jen že se hadam s přítelem alr i tak že nemám ani mámu ani tátu a připadám si jako bych byla na vše sama. Někdy si s dětmi lehnu a jdu s toho smutku spát je to takový smutak ze jsem nekdu vyčerpaná brečet, s někým mluvit. Co mám delat aby ten pocit přešel?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nevím, jestli si to uvědomujete, ale snášíte toho opravdu hodně. Mateřství je období, které je pro řadu žen těžkou zkouškou, protože péče o děti, na kterou je žena z velké části sama může přinášet i izolaci a pocit osamění, což partner nemusí chápat. Z Vašeho líčení se zdá, že jste na to hodně sama, což je cítit z vaší npotřeby s někým mluvit.Že ve svých 21 letech zvládáte péči o 3 děti je obdivuhodné, navíc bez pomoci rodičů. Z vaší krize by vám mohla pomoci psychologická péče, tedy psychoterapie, pomocí které můžete najít cestu, jak svůj život změnit tak, abyste se cítila lépe. Pokud by k tomu byl Váš partner svolný, můžete vyhledat pomoc společně.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, Ve svém medailonku zmiňuji, že se starám o rodinu. Jde o rodinu mého přítele. Já sama děti nemám. Můžu Vám jen" tiše závidět". Tři děti. Tolik radosti. Krása. Tohle Vás asi nikdy nenapadlo, že by Vám někdo Vaší situaci mohl závidět. Na druhou stranu chápu, jak vyčerpávající to pro Vás může být. Bez podpory a pomoci rodičů a partnera. Já mám svůj byt, kam si jezdím v týdnu odpočinout a načerpat síly. A hlavně nevidím ten nepořádek , co pořídí během chvíle udělat. Ale to ve Vašem případě zřejmě nepřipadá v úvahu. Myslím odjet. Podle mého názoru , může Vaše vyčerpanost vyplývat z dané situace. Když jsem vyčerpaná já , vnímám všechno jinak. Nedostatky partnera jsou větší moje nespokojenost se životem taky... Nepomohla by tchýně, kamarádka, partner? Aby jste si mohla udělat alespoň den pro sebe? Odpočinout si, vytvořit si odstup od toho , co je podstatné a co můžete změnit. Moc bych Vám přála, aby se našla alespoň jedna bytost, která by Vám pomohla s dětmi a Vy si mohla vychutnat radost , kterou Vám do života mateřství přináší. Katka


Zpět na seznam