podozrenie na psychicku poruchu

Dobry den,potrebovala by som poradit ako postupovat.Manzel,t.c.vo vykone trestu je presvedceny,ze si otvara banku na Belize,dalsiu v Singapure,ze je pravnik,atd.Samozrejme,moje odmietave stanovisko vyhodnocuje ako zavist voci jeho prijmom,kedze potrebuje dokoncit "nejake zalezitosti",aby mu to vsetko fungovalo...tieto vymysly vypisuje vsetkym znamym a chce od nich uplne absurdity ako vycestovat do belize,atd.zacalo to uz pred jeho vazbou,ked si cez internet otvaral rozne ucty,platil rozne sluzby cez banky,vlastne minul vsetky nase uspory cca50.000e.nechce si dat vysvetlit,ze to su len jeho predstavy,dokonca chcel,aby som predala byt,kde zijem so synom.momentalne ma vini uz aj z toho,ze koli mne je zavrety,lebo vraj keby som dokoncila jeho veci vo veci zalozenia banky,uz nie je zavrety a koli mne prichadza mesacne o miliardu eur.ako postupovat?lekara odmieta.dakujem
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, podobné nerealizovatelné představy mohou mít lidé v manii, ale nechci po internetu házet diagnózami. Píšete, že manžel je ve výkonu trestu, tam je k dispozici vězeňský lékař včetně psychiatra a psychologa. Jak dát na tato místa podnět, Vám jistě poradí právník.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, podobné neúměrné představy a plány mohou mít lidé s bipolární poruchou, kdy ve stavu mánie opravdu mohou způsobit komplikace nejen sobě, ale i celé rodině. Na vašem místě bych asi vyhledala nějakou poradnu pro rodinu nebo krizové centrum, protože kromě konzultace o manželově psychickém zdraví by byla na místě i porada právníka a sociálního pracovníka, jak se můžete bránit důsledkům, které by manželovy představy a činy mohly mít i pro vás a pro syna, pokud by i z výkonu trestu mohl podnikat nějaké právní kroky. V krizovém centru by vás mohli nasměrovat na dostupné odborníky z těchto oblastí. Hodně štěstí.


Zpět na seznam