Pokus o sebevraždu

Dobrý den, chtěla jsem se Vas zeptat, zdá když jsem se pokusila o sebevraždu tak jestli mě někam zavřou? Já víte poslední dva roky toho na mne bylo dost a prostě jednoho dne jsem se opila a řezala se do ruky. No a pak, když jsem chtěla podříznout si žílu, tak mě rodiče zastavili. Jenom se ptám co mám nyní čekat. Bojím se že mě někam zavřou a budou do mě cpát různé léky.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, především by bylo užitečné se poradit s odborníkem, například s psychologem, co je za tím, že máte tendence se poškozovat. K hospitalizaci se přistupuje na základě odborného vyšetření a zdaleka ne vždy k ní musí dojít.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, po odborné stránce (jak se postupuje po takové situaci) musím odpověď nechat na odborníkovi. Jinak vás ale chci povzbudit, abyste se nebránila pomoci. Osobně jsem měla stavy, kdy se mi už ani nechtělo dál žít, tak děsivá mi představa dalšího života s tím, jak mi bylo zle, připadala. Přála jsem si usnout a už se neprobudit. Dnes po pár letech jsem moc ráda, že jsem své těžké období překonala a nechala si pomoci. Nejvíc mi pomohla delší pravidelná psychoterapie, díky které se teď cítím v životě daleko líp, než kdy před ní. I když samozřejmě někdy přijdou i teď těžké situace, to k životu prostě patří a nejde se tomu vyhnout. Ale naučila jsem se jim tolik nepodléhat a buď se je snažit změnit, nebo - když to nejde - tak je přežít a přečkat. Moc vám přeji, aby se vám podařilo starosti překonat. Léky nejsou jedinou pomocí, kterou máme v těžkých situacích k dispozici. Rozumím tomu, že se na nich asi nechcete stát závislá. Tak zkuste využít i jiné možnosti, jak dojít ke spokojenosti v životě. Hodně štěstí.


Zpět na seznam