Pokus o sebevrazdu - nasledna psychiatricka pomoc

Dobry den, muj bratr se vcera v noci mozna dnes rano pokusil o sebevrazdu volne dostupnymi leky. V soucasne chvili je hospitalizovan v nemocnici. Je mu 18 let. Je mozne, ze se jednalo o dusledek nestastne lasky, spatnych znamek ve skole s nutnosti opakovat rocnik ci kombinaci obojiho. Chtel bych se zeptat odborniku, jaka jsou u nas v Cechach psychiatricka specializovana zarizeni, ci nejlepsi odbornici, ktera/kteri by mu dokozala/li pomoci. Predem velmi dekuji!
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, k tomu, aby se Vašemu bratrovi dostalo odpovídající péče je třeba napředmzjistit, co za jeho pokusem o sebevraždu je, tedy co vedlo k tomu, že sebevraždu v tu chvíli viděl jako jediné řešení, zda se u něj nerozvinula duševní porucha, kterou je třeba léčit (například depresivní porucha), jak se na to dívá nyní apod. Zkrátka je třeba u něj udělat vyšetření psychiatrem, popřípadě klinickým psychologem. To by mělo být schopno zprostředkovat zdravotnické zařízení, kde je nyní hospitalizován. Závěr konsiliárního vyšetření by měl doporučit, zda je třeba hospitalizace na psychiatrii či zda postačí a byla by vhodnější péče ambulantní, psychiatrická či psychoterapeutická.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Zažil jste si opravdu krizovou situaci. Je dobré získat informace, jak se zachovat v takové situaci i jak postupovat teď dále. V Čechách je mnoho specializovaných zařízení. Doporučit to nejlepší si neodvážím. Pokud je bratr teď hospitalizovaný, vyžádala bych si informace a pomoc přímo v nemocnici. Ať s Vámi proberou, poradí, jak pomoc bratrovi i jak ošetřit sám sebe. Měli by i vědět, jací psychiatři i jiní odborníci jsou v místě Vašeho bydliště. Tedy kde hledat pomoc. Přeji mnoho sil.


Zpět na seznam