pomoc

Dobrý den, žádám Vás touto cestou o pomoc. Již několik let trpím zdravotními problémy jako jsou bolest hlavy, bolesti žaludku, bolesti na hrudníku, píchání u srdce. Jsem neustále podrážděný. Nejde kolikrát ani logicky uvažovat.  Poruchy písma.  Jsem neustále jakoby zmatený, nebo něčím ovlivnění. Při cestě autem třeba z Prahy  do Brna mě začne v Brně bolet za očima. Jsem neustále unavený. Když se ráno probudím, za hodinu bych usnul ve stoje. Prostě mě to ovlivňuje každý den hrozně moc v mém životě a nejsem schopní to kolikrát zvládat.   Neurolog mi řekne jen, že jsem zvláštní pacient a že v podstatě neví co semnou.  Psychiatr mě láduje prášky, ale bez efektu.      Jaký na toto máte názor?  Mohu Vás navštívit?    Děkuji Jiří
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den Jiří, podobné problémy mohou mít spoustu souvislostí )tělesných, duševních, psychosomatických), takže stručný názor tady asi nelze dát. Především byste se měl odborníků, ke kterým docházíte, zeptat, pod jakou diagnózou Vás vedou, tedy jak Váš případ po všech vyšetřeních uzavírají, předpokládám, žejste nějaká podstoupil. Eventuálně je možné se obrátit na někoho, kdo se zabývá psychosomatickou medicícnou. Já sám jsem také jen psychiatr a skrz webovou poradnu objednávat nemohu.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, mám zkušenost s depresí a úzkostí a stavy, které popisujete, v mém případě doprovázely právě tuto poruchu, navíc jsem měla pocit nedostatku vzduchu. Nepíšete, co vám řekl psychiatr a jaké prášky vám dává, ale v mém případě mi víc než prášky pomohly rozhovory s psychoterapeutem, ve kterých jsem postupně dokázala nacházet novou životní energii a jistotu, naučila se „dobíjet baterie“. Nepíšete, jakým obdobím zrovna procházíte a zda vlastně pro to, jak se cítíte (unaveně, zmateně), nemáte nakonec nějaké pádné důvody. Někdy pomůže podívat se na své těžkosti s odborníkem, protože sami už se nedokážeme vidět jasně. Na vašem místě bych chtěla nejprve mít jistotu, že potíže nemají důvod v nějaké tělesné poruše, a pak s odbornou pomocí víc naslouchala vlastní duši, co ji trápí, co potřebuje, co by jí udělalo dobře. Ať se vám to podaří!


Zpět na seznam