Pomoc s mentální anorexii

Dobrý den moc potřebuji pomoc nebo poradit nebo i kontakt na psychoterapeuta který se zabývá dětskou mentální anorexii. Mám 13 letou dceru která má mentální anorexii 2 měsíce byla stim hospitaliz v nemocnici přibrala prousteci váhu a je v tom znovu, chtěla bych pro ni spíš terapii která by byla cílená jen pro ni do nemocnice bych ji znovu nereda dávala prosím poradíte mi jsem už úplně zoufalá děkuji moc Monča
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Vážená Mončo, mentální anorexii, ať již u dětí nebo u dospělých, lze chápat jako špičku ledovce, pod kterou se skrývá narušený vztah, který má člověk sám k sobě, představa o tom, jak má vypadat, z čehož se odvíjí vztah k jídlu a mnohé další problémy. Toto Vaší dceři může pomoci pochopit dětský psycholog - psychoterapeut. Dále mohu doporučit odkaz na organizaci Anabell, kterou doporučuje také naše peer poradkyně.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Odpovídám na vaši otázku jako peer poradce, tedy jako člověk s vlastní zkušeností s duševními potížemi. Poruchy příjmu potravy znám z vlastní zkušenosti - několik let jsem se potýkala se záchvatovitým přejídáním, kdy jsem se snažila "zajíst" všechny své pocity prázdnoty a zoufalství. Mám tedy představu o tom, jak vysilující a náročný může být boj s narušeným vztahem k jídlu a k sobě samé. Nevím, odkud jste a není tedy snadné doporučit nějakou podpůrnou službu v místě vašeho bydliště. První, co mě napadá, je obrátit se na organizaci Anabell, která už roky pomáhá lidem s poruchou příjmu potravy a věřím, že by byli schopni doporučit vám někoho v místě, kde žijete. I já sama jsem své potíže řešila terapeutickými rozhovory. To, co pro svou dceru můžete udělat vy sama, je asi prostě být jí nablízku. Anorexie bývá odrazem touhy po dokonalosti, po kontrole vlastního života. Věřím, že vaší dceři pomůže, když pocítí, že ji milujete bez podmínek a právě takovou, jaká je. Přeji vám hodně sil a štěstí při hledání vhodné podpory pro vaši rodinnou situaci.


Zpět na seznam