Poporodni deprese

Dobrý den napíší Vám svůj příběh.. čekala jsem mého vysneneho syna kterého jsem si moc prala ale osud tomu chtěl jinak...od šestého měsíce jsem měl křečovitě bolestí zad a jednoho krásného dne jsem přestala chodit ,po té převoz do nemocnice a magnetická rezonance ukázala tumor samozřejmě zhoubný...následoval převoz a na 34tt porod po té operace nádoru.. A já od té doby se začala cítit mimo taková jakoby zmatená vůbec nevím čím to je ,každý tvrdí poporodni deprese strašně jsem vyvadela že umřu a co bude dál.. cítím se pořád taková zmatená jakoby mimo ale objektivně nic vidět není..Beru antidepresiva a quentiapin a samozřejmě se lecim a moje diagnóza rakoviny-nevyléčitelné ale léčitelne.. moc se bojím,že se zcvoknu nebo něco....nedokázala jsem se ani soustředit co dělám byla jsem jak smyslu zbavena myslíte že to může být opravdu spojene s porodem ? Kdysi jsem se léčila na úzkostné poruchy a panicke ataky ....zarazí mě,ze i přes užívání léku se stále cítím jakoby zmatená a bez nálady ...a to už bude malému skoro rok....onkolog mi tvrdí,ze je to opravdu psychického rázu ...myslíte si to samé ?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jedna věc je, že poporodní deprese existují, objevují se zpravidla několik dnů až několik týdnů po porodu a jejich léčba může být někdy nesnadná. Ženy jsou v tomto období k depresi vnímavější. Druhá věc je, že Vy, krom zátěže v souvislosti s porodem a mateřetvím, musíte zvládat ještě zátěž onkologického onemocnění, je toho na Vás mnohem víc. Mohla by Vám prospět psychologická léčba - psychoterapie.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Pokud správně rozumím, tak si nejste jistá, zda se jedná o poporodní depresi. Na prvním místě bych Vám chtěla gratulovat k Vašemu vysněnému synkovi, Vaše přání se splnilo. V rámci možností a okolností celé těhotenství, porod a operaci nádoru jste naštěstí zvládla a nyní se můžete těšit ze zdravého synka. Pokud jste se již léčila s úzkostní poruchou a panikou, mohlo se stát, že takový důležitý mezník v životě ženy jako je těhotenství a porod a k tomu ještě ta operace mohly přidat na síle Vašemu vnímání, pocity úzkosti, paniky a strachu se staly citlivějšími. Na Vašem místě bych se asi poradila s odborníkem, buď s lékařem, který Vám předepsal léky anebo zkusit psychoterapii, která by Vám mohla pomoci ve vnímání Vašich pocitů, a tím možná zmírnit pocit zmatenosti. Doufám, že jsem Vám mohla být trochu nápomocná a přeji hodně zdaru, štěstí a zdraví.


Zpět na seznam