Pořád váhám, zda mám správnou léčbu

Dobrý den, beru od června 2018 Velaxin, postupně navýšen na 225 mg. Mám depresivní poruchu a panickou úzkostnou poruchu.K tomu beru ještě Olanzapin 5mg a Lyricu 150 mg. Mám ale hrozné propady, kdy je mi třeba dva týdny dobře a pak zase 2 týdny hrozná úzkost a vtírávé depresivní myšlenky. Ty propady nemají žádnou příčinu. Chodím i na psychoterapii. Nyní mi lékařka přidala lék Mirtazapin 15. Myslíte si, že ten lék ještě udělá nějaký efekt, že se má situace zlepší? Jsem už z toho zoufalá.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z pohledu zvenčí jde o medikaci, která se v případě Vašich potíží používá a zabírá. Nicméně reakce na léky vykazuje i značné individuální rozdíly, které může vzít v potaz jen lékař, který Vás léčí a zná Vás i historii Vaší léčby.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, chápu, že to musí být náročné, když léky nezabírají ani v kombinaci s psychoterapií. Po pravdě se ve vašich lécích nevyznám a není to ani můj úkol je znát. Také beru antidepresiva a také mám úzkosti a mám už dlouho pocit, že už nezabírají tak jako dříve. Nicméně nějak žiji. Psychoterapie mi nakonec pomohla, musela jsem také hledat terapii, která mi vyhovovala. Zkuste vydržet. Také mám někdy psychický propad a sama nevím proč. Nejvíc mi pomáhá aktivní odpočinek a dobří přátelé.


Zpět na seznam