poradit

dobry den prosim o radu 5let jsem brala ketilept vysadila jsemho kvuli rapidnimu narustu na hmotnosti ted beru trittico citim se v poradku bez ketyleptu.Nekolikrat jsem dr rikala ze ketilept brat nechci porad mi ho predepisovala pak jsem se docetla na netu o trittico tak sem ji to rekla tak souhlasyla,jelikoz jsem zavisla na neurolu tudis nemuzu brat nic navikoveho ale ja jsem rikala pani dr ze se necitim dobre ani po ketyleptu ze nepomaha neresila to nejak tudis deprese uzkost byla tak vysoka ze jsem na konec zavysla na neurolu us 5let ho beru stoho mi take neni moc dobre ted beru cipralek neurol a trittoco alenemuzu spat dnes sem preba nespala vubec poradite mi prosim jake prasky by se dali zmnenit ja sama to studuji na internetu ale nejsem odbornik dr se moc nesnazi to semnou resit dekuji moc
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, asi Vás zklamu v tom, že webová poradna nemůže na dálku doporučovat medikaci na základě informací, které jsou velmi omezené. Také se zdá, že nejste spokojená s péčí Vaší lékařky. To je dobré si připustit a začít s tím něco dělat, buď si to s doktorem říci, nebo si najít jiného. Jste-li závislá ne Neurolu, pak mohou Vaše poruchy vyplývat právě z toho, takže je třeba se zabývat tím, jak se této závislosti zbavit.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz do naší poradny. Pokud správně rozumím, léčíte se s depresí a úzkostí a nyní řešíte, jaký lék by mohl pomoci. Ketilept byl vysazen a namísto toho Vám byl předepsán lék trittico, po kterém se cítíte lépe. Mimo to jste závislá na neurolu, jak popisujete. Nyní užíváte léky cipralex, neurol a trittico. Lék cipralex se používá k léčbě deprese a úzkostných poruch, trittico působí proti úzkosti, napětí, neklidu a poruchám spánku. Možná to potřebuje čas, než kombinace těchto léků začne účinkovat a Vy se budete cítit lépe. Také vnímám, že Vám chybí rada či podpora od Vaší lékařky. S mým psychiatrem máme naštěstí po letech vybudovanou otevřenou komunikaci, takže se můžu dotazovat, když mi něco není jasné nebo když mi nějaký lék zrovna nesedne. Asi jde o to, nebát se, vzít odvahu a mít tu možnost se na cokoliv pozeptat. Hledat informace na internetu mě spíše zastrašuje, takže to většinou řeším přímo s psychiatrem. A když se měnila má medikace, trvalo to trochu déle, ne hned něco zabralo, než jsme našli vhodnou léčbu, která mi sedí. Doufala jsem v naději, že mi bude alespoň o trochu lépe. Samozřejmě to také chtělo trpělivost. Držím Vám palce, přeji hodně štěstí a zdaru.


Zpět na seznam