Poraďte prosím

Vážený pane doktore, cca před měsícem jsem Vás kontaktovala ohledně maniodepresivní uživatelky. Bohužel stav je stále stejný, je velmi zlá a bohužel si vybrala mě jako hlavní terč a já jsem vystavena extrémně agresivním slovním útokům, ponižování, urážkám a šikane.Jsem psychicky vyčerpaná.Nemohu spát,brecim, zvracím...ale jsem zaměstnavatelem stále nucena tam vykonávat službu.Nevím jak dál.Pomozte prosím.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z Vašeho líčení vyvstává mnoho otázek, jak ostatně zmiňuje i naše peer poradkyně. Týká se to mimo jiné toho, proč se Vám proti tomu nedostává obran, zda to není možné řešit se zaměstnavatelem, zda není možné odmítnout docházet za klientem, který Vás soustavně traumatizuje, atd. jak to líčíte se zdá, že tento stres přestáváte konstruktivně zvládat a objevují se u Vás psychické příznaky (vyčerpanost, nespavost, zvracení). To je signál, kdy byste měla na odbornou péči obrátit sama. Je možné se obrátit na některou z ambulancí, působící ve Vašem regionu, popřípadě na některé z krizových center, které v ČR jsou. Držím palce.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, první, co mě napadlo po přečtení vašeho dotazu, bylo, že byste přece měli mít v práci supervizi, kde je právě prostor na řešení podobných problémů. Dále by určitě stálo za to přemýšlet, proč je pro vás asi těžké vytvořit si proti tomuto chování nějakou obranu, nebrat jej vzhledem k nemoci útočnice vůbec osobně a nepouštět ho k sobě. Napadá mě, že útočnice nějakým intuitivním způsobem mohla vyhmátnout vaše citlivé místo a to je důvod, proč útoky pronikají vaší obranou. A dovedu si představit, že práce je pak za takových podmínek nesnesitelná. Na vašem místě bych trvala na možnosti supervize, probrala to s vaším nadřízeným, případně využila nějaké možnosti krátkodobé terapie pro vás samotnou. Držím palce, ať to pomůže.


Zpět na seznam