porucha?

Dobrý den,je mi 52 let,při chuzi mam pocit jako když se propadam do propasti, je to nárazové a trva to asi čtyři měsíce ,mám takovou i nejistou chuzi spojenou s točenim hlavy, magnet.rezonance, ct ,vše vpořádku, prosim o radu,děkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, těžko mohu takto odhadnout, o co se může jednat. Faktem je, že se často stává, když specialista (praktik, neurolog) nenajde ve svých vyšetření žádný nález, zvažují se psychické souvislosti, hovoříme o psychosomatických či somatizačních poruchách, kterými se pak zabývá psychiatrie a psychoterapie.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, na váš dotaz bohužel neumím odpovědět, protože podobnou vlastní zkušenost nemám. Sama mívám podobné pocity vždy v době, kdy mi zatuhnou svaly na šíji a v oblasti ramen – a to se mi děje často při stresu nebo nadměrné zátěži, nejvíc ve spánku, kdy svoje úzkosti nemohu vědomou myslí ovlivnit. Ale bez znalosti vašeho celkového zdravotního stavu bych vás nechtěla jako laik svou odpovědí zavést ke špatným domněnkám. Myslím ale, že návštěva lékaře, který pracuje psychosomaticky, by mohla být správným začátkem, pokud somatická vyšetření žádnou příčinu vašich potíží neodhalila. Přeji vám, ať se doberete pomoci a řešení.


Zpět na seznam