postižená sestra

Dobrý den.Chci poprosit o radu.Mam mentálně postiženou sestru,47 let,v domácí péci.Mame s ni poslední dobou takový problém,že rozmazavá výkaly po bytě i na tělo několikrat denně.Jaký je prosím způsob léčby.Ďěkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, musím bohužel potvrdit, co píše níže naše peer poradkyně, tedy že se toto chování u mentálně postižených může vyskytovat, někdy se to s věkem, kdy mentální funkce u lidí oslabují, zhoršuje. Souhlasím s tím, co doporučuje kolegyně. Má-li Vaše sestra psychiatra, tak by měl o tomto vědět, nemá-li ho, pak by bylo užitečné jí odborníka sehnat. Držím palce.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Na Váš dotaz musím bohužel odpovědět, že způsob léčby neznám. Jako peer konzultant jsem spolupracovala s lidmi se zkušeností s duševním onemocněním, a nikdy jsem se pracovně nesetkala s chováním , které popisujete u své sestry. Vím ale , že u lidí s mentálním postižením , se toto chování někdy vyskytuje. Chápu, že s tímto problémem chcete něco dělat a že dost těžko se tomu dá předcházet. Jediné , co mě napadlo, zkusit se spojit s lidmi nebo organizací, která se specializuje na osoby s mentálním onemocněním. Snad tam by jste mohla získat radu a zároveň čerpat ze zkušeností ostatních pečujích, jak řešili tento problém. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam