Posudek

Mám tři a půl letého chlapečka. Jeho otec s námi nežije, vždy jen docházel na návštěvy, rok a půl dokonce tvrdil, že syn není jeho. Nyní si našel novou přítelkyni, a chce chlapce do střídavé péče, respektive chtěl by si ho brát na víkendy. Kontakt mu nezakazuji, ale samotné s ním dítě nechat prostě nechci. Říká o sobě, že je léčitel a terapeut, zkouší na sobě alternativní prostředky léčby, jako elektrické frekvence a mms. Za sedm let, co se známe, jsem došla k názoru, že má poměrně velké psychické problémy, což mi potvrdila i moje známá, doktorka psychologie, když jsem jí ukazovala některá jeho písemná díla. Ale aby to mělo opravdu hodnotu, potřebuji posouzení od znalce. Moc se o syna bojím, je na mne velmi vázaný, a s otcem nebyl od narození o samotě na dobu delší nežli půl hodiny. Soudní znalci, které jsem kontaktovala, mi ale řekli, že posudek osobnosti třeba z mailové komunikace nepřichází v úvahu. Je mi samozřejmě jasné, že by dotyčný musel nakonec podstoupit fyzické vyšetření. Ale opravdu je nemožné získat aspoň nějakou představu z písemné komunikace? Dívala jsem se, že je možné posuzovat i závěti nebo různé smlouvy. Předem děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, v tomto případě se obraťte na právní a sociální služby. Nějakou představu si z e-mailové komunikace udělá asi každý, nicméně to postrádá objektivitu a nelze z toho udělat žádný závěr. K odbornému posouzení, které může soud brát v potaz jako důkaz, je třeba znalecké vyšetření. To může soud požadovat od kteréhokoli účastníka sporu, pakliže usoudí, že je to třeba.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, jako matka moc dobře rozumím vašim obavám a potřebě ochránit syna, mít kontrolu nad tím, s čím se v životě setkává. Bohužel ale nejsem kompetentní dát vám fundovanou radu ohledně dotazovaného posudku. Nicméně možná byste snadněji mohla získat posudek toho, zda je pro takto malé dítě vhodná střídavá péče nebo i víkendy u otce, kterého zatím skoro nezná. Držím vám palce, ať najdete řešení dobře přijatelné pro všechny strany.


Zpět na seznam