poukázání na zrůdnost

Omlouvám se,pokud můj text budete považovat za zneužití,nevidím jinou možnost sdělit dlouho utajované!V mysli mám sdělení psychiatra Kamila Kaliny,ve kterém se před celou skupinou vytahoval, jak jako mladý psychiatr v léčebně Dolní Beřkovice krmil psychofarmaky havrany na přilehlé zahradě, bavil se tím, jak ptáci neodolají barevnosti nabízených psychofarmak, sezobnou je, a po té se údajně pokusí vzlétnout, a vzápětí padají na zem, nevím, zda mrtví, či jen omámení.TOTO POVAŽUJI ZA ZLOČIN NEHODNÝ TITULU MUDr.Děkuji, že jsem mohla zbavit své vědomí toho, co mě dlouho tížilo!
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pokud Vás Váš příspěvek zbavil takové tíže, pak splnil svůj účel. Já docenta Kalinu znám jako velmi vzdělaného odborníka nejen v psychiatrii, ale také v psychologii, psychoterapii a adiktologii.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Během hospitalizace člověk musí často vyslechnout spoustu řečí, kterým by raději nebyl přítomen, ale nemá na vybranou, nemůže odejít a je to o to horší, že pacient, kterému není psychicky dobře, většinou všechno ještě citlivě prožívá a těžko zpracovává. Pana doktora neznám. Ale mohu vás ujistit, že se děly v rámci medicíny i horší věci a dějí. Dnes se úplně běžně testují psychofarmaka na laboratorních myších a těch se také nikdo neptá. Pacientů lidí se občas také nikdo neptá a občas i já potkám lékaře, o kterém mám pocit, že by mohl vrátit titul, nebo dělat raději klauna. Nicméně se musím psychiatrů, tedy většiny z nich, zastat. Mají náročnou práci, často nemají podporu okolí, protože prostě pracují s lidmi, kterých se jiní třeba bojí a často pracují s pacienty, kteří se nelepší a neznají moc těch, kterým se podařilo se z onemocnění zotavit. To pak může vést i k tomu, že dělají nemístné vtipy a pokusy, čímž nechci tvrdit, že je to tak v pořádku. Kdyby lékaři nepracovali jen v léčebnách, ale i v terénních týmech a navštěvovali by pacienty doma, což se doufám v budoucnu povede ve větší míře než dnes, bylo by to možná v konečném důsledku ku prospěchu i havranům.


Zpět na seznam