Pragiola

Dobrý den chtěla jsem se zeptat mám diagnostikováno generelizovanou uzskostnou poruchu,a ještě k tomu mám psychosomaticke stavy .Uzivam 3 roky triticco prolong ale pak se nám stala tragédie a od te doby jse mi stavy z horsili tak my nasadily pragiolu ráno 25 a odpoledne 25 mg a večer 75mg je my lépe ale někdy se mi motá hlava nebo mám zavrate nevíte kdy to muže zmizet užívám je teprve měsíc a nechápu proč se my vracejí vtirave myšlenky strach zimnice a nechuť k jídlu když užívám léky díky za odpověď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, závratě patří k častým nežádoucím účinkům léku Pragiola s tím, že to je velmi individuální. Ptáte se, proč máte potíže i přesto, že berete léky. Léky nejsou stoprocentní zárukou, že člověku bude jen dobře. Vy udáváte, že trpíte generalizovanou úzkostnou poruchou a navíc Vás potkala tragická událost. To jsou věci, které pomáhá zvládat také psychologická léčba, tedy psychoterapie.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, o vedlejších účincích vámi zmíněného léku nic nevím. Není to otázka na mne, ale na lékaře. Pokud se vám v minulosti stalo něco velmi nepříjemmného, je možné, že se to do vědomí vracet bude, třeba právě formou vtíravých myšlenek. Nejsem si jista, zda léky na 100% dokáží zmírnit následky stresu u člověka, který si něčím prošel. Osobně se domnívám, že ne a že pokud je to možné, je vhodné v takovém případě doplnit léčbu o psychoterapii.


Zpět na seznam