Prazdnota

Môj partner cíti dlhodobo úplnú citovú prázdnotu, nič ho neteší a to spolu žijeme v úplne harmonickom 10 ročnom živote.nechce ísť k lekárovi, sám si nasadil escitalopram 4 tyzdne, mám obavy, či je to pre neho správny liek, lebo sa uzatvára a chce odo mňa odísť a riešiť to v samote, je úplne bez citov a prázdny.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z toho, co píšete, nelze odhadnout, co za potížemi Vašeho partnera vlastně je, zda jde o depresei, nebo zda má jeho krize nějaké vnější souvislosti. Člověk by se ale rozhodně neměl léčit sám tím, že si nasadí antidepresiva, k tomu je třeba odborníka. Co se týká escitalopramu, tak tělesně zdravému člověku pravděpodobně neublíží, ale nelze takto posuzovat, jestli je to pro něj vhodný lék. Pokud se Váš přítel něčím konkrétním trápí, je třeba, aby se s tím odborníkovi pokusil svěřit.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, váš dotaz je poměrně stručný, mohu jen odhadovat, co se vlastně děje. Možná má deprese, možná je nespokojený a neumí to říci. To, že si sám nasadil léky také nevím, co znamená, zda je lékař, nebo je má od někoho známého, či koupené na černém trhu…… Myslím, že by bylo opravdu vhodné to konzultovat s lékařem, možná by v tomto případě, kdy se jedná o antidepresiva, mohl poradit i praktický lékař, který je též může psát, nejen psychiatr. Budete asi muset být trpělivá a vyjádřit své obavy o jeho zdraví tak, že je to vaše přání, vám není milé, že se s ním něco děje, příliš ho netlačit, nenutit. Je možné poradit se nějak telefonicky, doporučuji projít si kontakty na našich webových stránkách, naleznete zde různé typy služeb na liště pod názvem „ užitečné odkazy“. Přeji hodně síly a úspěchu.


Zpět na seznam