Přechod na antidepresiva stejné třídy

Dobrý den, po změně léčby přecházím z escitalopramu (15mg) na sertralin (25mg). Jelikož se jedná o léky skupiny SSRI, je zde možnost, že se nedostaví syndrom z vysazení, nebo že bude průběh mírnější, než při přechodu z úplně jiné třídy antidepresiv? Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, riziko skutečného syndromu z vysazení je zde minimální, otázkou je, proč Vás lékař převádí z jednoho antidepresiva na druhé, když jde o stejnou skupinu. Může to mít svůj důvod, ale ten neuvádíte a měl by Vám ho vysvětlit Váš lékař. Jinak dávka sertralinu 25mg je považována za startovací, pak se obvykle navyšuje na 50mg.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz ohledně přechodu na jiný lék stejné skupiny. Upřímně řečeno, nejsem odborník na léky a sama užívám jiné léky, než píšete. Ale dokážu si představit, že průběh ve změně léků bude mírnější a nemusí dojít ke znatelným příznakům. Když jsem měla změnu léků, tak ze začátku šlo o zvyknutí si na nový lék a jeho účinky, ale jinak nic dramatického. Důležité je, aby přechod na jiný lék byl pod dohledem lékaře odborníka, který Vám lék předepisuje. S ním můžete případné změny v reakci na nový lék konzultovat anebo si nechat poradit. Držím Vám palce, ať přechod probíhá beze změn či příznaků. Hodně štěstí a zdraví.


Zpět na seznam