Predávkovanie AD

Dobrý deň, ako už predmet hovorí, užila som 13g sertralin actavis (predtým som ho neuzivala) behom pár minút. Zapila som to panákom a potom čakala. V noci som nemohla spať,bolo mi zle, chytila ma triaška a zrenice oka boli veľké ako duchovka. Srdce mi búšilo ako keby mám dostať infarkt, ale aj napriek tomu som nešla za doktorom. Nasledujúci deň som bola úplne otupena, zrenice nereagovali na zmenu svetlá a bolo mi dá sa povedať, že rovnako. Po ďalšom dni ma nespavosť stále sprevádza, a pociťujem otupenosť a bezstarostnosť. Mám závrate, zvýšený tlak a pulz a zrenice stále rovnako. Chcem sa teda opýtať, či v prípade pokračovania domáceho liečenia sa hrozí nejaké riziko, alebo to časom správnym stravovaním prejde? Ďakujem Jana
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Vážená Jano, pokud jste se nezmýlila v desetinné čárce, (udáváte užití 13 gramů), pak jste musela požít 260 tablet po 50mg (více,než 8 standardních balení), popřípadě 130 tablet po 100mg (více než 4 balení). Přestože toxicita sertralinu není vysoká, tak toto je dávka, která lékařské vyšetření vyžaduje, nic jiného Vám jako lékař nemohu doporučit. Nic také nepíšete o tom, proč jste antidepresiva v takovém množství požila. Pokud šlo o pokus o sebevraždu či o zkratkové jednání zahnat zoufalství, bezradnost či jiný stav, který jste považovala za nesnesitelný, pak doporučuji se okamžitě obrátit na odbornou pomoc (např. krizové služby), která Vám může dopomoci najít konstruktivní řešení Vaší situace, vězte, že v drtivé většině případů se najde.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, Jani. Na váš dotaz bohužel neumím kvalifikovaně odpovědět. S tímto lékem nemám zkušenost a ani s žádným jiným jsem podobné stavy nezažila. Ale píšete o domácím léčení – podle vlastní zkušenosti s úzkostí a depresí bych vám chtěla navrhnout, abyste si našla lékaře, ke kterému budete mít důvěru a budete s ním moct hovořit o všem, co s vaším psychickým zdravím souvisí. Pro mě je takový lékař velmi důležitý, cítím se s ním bezpečně a cokoli ohledně léků i toho, jak třeba žít bez nich, s ním můžu probrat. Vždy se s ním cítím jako rovnocenný partner a jsem za něj ve svém životě velmi ráda. Přála bych každému, aby takového lékaře měl. Prosím zvažte to.


Zpět na seznam