představy, zadost o pomoc

Dobrý den, jmenuji se Kristýna. Chtěla bych se zeptat, nevím zda je to otázka právě pro psychiatra ale už nevím kdo mi může pomoct či poradit... Hodně často mám pocit ze me někdo pozoruje, ze někdo chodí zamnou ale přitom tam nikoho nevidím, vždy když někdo mluví tak myslím ze mluví o me, občas vidím něco co ani není, napriklad ve škole když jsem seděla v lavici (u zdi) jsem na té zdi viděla okno, z toho okna na me koukal z venku kluk, nebyl to nikdo koho bych znala, byl tam cizí kluk ale to jak vypadal mám v hlavě zaritý, prostě tam stal, nijak se netvaril, ale pak jsem se otočila ze ho úkazů spoluzacce ale byl pryč i kluk, i to okno.. Nikdy tam okno nebylo na naší straně třídy, ale v tu dobu tam prostě bylo, nevím jak to vysvětlit... Občas slychám hlasy když jsem sama, zdají se mi jen hororové sny, bud já jak zabijim mou rodinu, nebo prostě někoho, nebo někdo me a já před nim utikam a někdy se zastavil, běhal na místě a nejde mi utact (takové sny mám porad ty hororové ale pěkné nemám nikdy) když mám štěstí tak se mi nezdá nic. Občas mám pocit na krku když lezim ze me někdo škrtí. Prosím poradte mi co mám dělat
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Milá Kristýno, nevím, jak jste stará, ale podle toho, že chodíte do školy, kde sedíte see spolužáky v lavici předpokládám, že můžete být ve věku pozdního dětství, mladistvého, popřípadě mladé dospělosti, pro možnost poslední varianty Vám budu vykat. Zdá se, že problémy, které popisujete, Vás trápí, neumíte si je vysvětlit a nevíte si snimi rady. Minimálně v tomto potřebujete poradit, popřípadě pochopit okolnosti vzniku Vašich potíží. V tom je nejlépe obrátit se na odborníka, prvním kontaktem může být třeba psycholog, v případě, že Vám není ještě 18 let, tak by měl mít specializaci pro dětskou psychologii. Máte-li na škole školního psychologa, je možné začít u něj, nasměrovat Vás také může Váš praktický lékař, u kterého jste registrovaná. Nepíšete nic o Vašich rodinných vztazích, ale pokud to jde, bylo by dobré se svěřit se svými problému rodičům. Z odborného vyšetření pak vzejde plán, jak by se daly Vaše potíže zvládnout. Držím palce.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, dovedu si přestavit, že vaše stavy mohou velmi znepříjemňovat život a že bych rozhodně na vašem místě hledala odbornou pomoc. Moje osobní zkušenost je, že jsem mnoho nepříjemných pocitů a strachů neřešila a potlačovala - dobrat se potom zlepšení bylo nejspíš daleko zdlouhavější, než by to bylo, kdybych vše začala řešit dřív. Obraťte se na odborníka podle rady našeho pana doktora. Já jako člověk s vlastní zkušeností s duševním onemocněním vás chci ještě povzbudit k tomu, abyste hledala někoho, ke komu budete moct cítit důvěru a nebudete mít problém mu o svých potížích říkat vše a otevřeně. Pak je takový člověk velikou oporou. Moc vám držím palce.


Zpět na seznam