priberanie

Dobrý den, trpím panickou poruchou a mám tetániu. Uzívam sertralin a lexaurin. Sertralin uzívam 3 týždne a zatial nepocitujem zvysenu chut do jedla. Je castým neziaducim ucinkom priberanie z neho? ...Dakujem
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, samotný sertralin přibírání na váze nezpůsobuje, i když se někdy může stát, že s ústupem úzkosti, která sama o sobě vyčerpává, se pacient zklidní, v důsledku toho je pasivnější i co se týká tělesné aktivity a přibere. To jue třeba vědět, protože se tomu dá účinně předcházet. Lexaurin byste měla užívat jen do doby, kdy sertralin zabere, protožee jde o lék návykový. Pak see doporučuje ho postupně vysadit.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, nemám bohužel zkušenost právě s tímto lékem, proto musím odpověď nechat na panu doktorovi. Osobně věřím, že se nepřibírá přímo po léku, ale že některé léky i výrazně zvyšují chuť k jídlu - to mám opravdu ověřeno a třeba Mirzatenu jsem se z toho důvodu vyhýbala, když jsem si ověřila, že u mě takto působil. Tak vám přeji, ať najdete lék, který bude dobře fungovat s minimem nežádoucích účinků.


Zpět na seznam