přibírání na váze

Dobrý den, chci se zeptat jestli injekce na schizofrenii, myslím, že xeplion, nějak blokuje hubnutí, nebo dokonce způsobuje přibírání popřípadě v kombinaci se zykalorem 10 mg, u mě tomu všechno nasvědčuje, i přes tvrdý redukční jídelníček a častý pohyb jsem za měsíc prakticky nic nezhubl, i když je pravda, že jsem dost unavený a často polehávám ale tím by to být nemělo, protože k intenzivnímu pohybu se přiměju, praktický lékař jiný zdravotní problém také nenašel, děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Xeplion může přispívat v přibírání na váze, i když ne u každého. Na druhou stranu při dodržování správného jídelníčku (zde může pomoci nutriční poradce) a dostatečném pohybu se většinou daří hmotnost snížit, jde-li o zřejmou nadváhu. Zpravidla to chce delší čas, měsíc je krátká doba. S psychiatrem bych konzultoval dávku, která může hrát také svou roli, navíc Vy užíváte ještě jedno účinné antipsychotikum (aripipraol - Zykalor) a cílem léčby by nemělo být, aby byl pacient unavený tak, že musí polehávat. Přeji vám vytrvalost ve Vaší snaze a držím palce.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, nemám sice vlastní zkušenost s touto léčbou, ale vím od kolegů, že mnoho léků na schizofrenii jim způsobovalo problémy s váhou. Snad se dá s lékařem hledat nějaký kompromis mezi žádoucími a nežádoucími účinku léku najít. Víc vám bohužel nemohu dostatečně kvalifikovaně poradit. Držím palce.


Zpět na seznam