Příznaky schizofrenie

Dobrý den, prosím Vás, je pravda, že když se člověk bojí, že jsou všude v bytě kamery a že někdo sleduje každý jeho pohyb, může se jednat o jeden z příznaků schizofrenie? To, že by mě pronajímatel sledoval, je asi hloupost. Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pocit sledování může být jedním z příznalů schizofrenie, ale ne jediným, navíc se může vyskytovat i u jiných stavů. K diagnostice je třeba odborného vyšetření.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Pravdou je, že s podobnými pocity jsem se setkala osobně. Měla jsem pocit, že jsou kamery na stromech nasměrované přímo do našeho bytu. Bylo to velmi nepříjemné a obtěžující. Stále jsem měla pocit , že mě někdo sleduje. Bylo to období, kdy jsem vysadila léky a skončila jsem na nedobrovolné hospitalizaci. Nechala jsem totiž věci zajít příliš daleko a už jsem pak neměla náhled a nebyla jsem schopná řešit svůj zdravotní stav. Proto velmi oceňuji Vaší snahu získat informace, a zároveň náhled na věc. To , že připouštíte možnost, že by se mohlo jednat o nemoc, to opravdu není běžné. Se svými zkušenostmi, které mám, bych být já na Vašem místě, nic neodkládala a navštívila odborníka, psychiatra. Je totiž opravdu málo pravděpodobné, že by Vás pronajímatel sledoval. Obzvláště pokud nikdo z Vašich blízkých žádné kamery nevidí. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam