Priznaky

Dobrý deň, od septembra 2018 sa liecim na úzkosť a na depresiu. V 22 tyzdni som potrátila, celé tehotenstvo som mala komplikovane, musela som byt operovana na vajecniku mala som veľkú cystu. neustále krvácanie:-( Užívam Escitil 10mg ráno a 5mg poobede.Frontin 0,25mg 3 x za deň. Trittico 150mg. Raz za týždeň chodím ku psychológovi na psychoterapie. Ten mi hovorí, že mám posttraumaticky sok. V septembri som bola hospitalizovaná na psychiatrii. Ako ma prepustili mi bolo celkom fajn. Posledné týždne sa zase zle cítim. Každý deň mám vnútorne trasenie, ťažkosti s dýchaním a hrozné napatie v hlave. Doma si dávam relaxacne cvicenia...prečo sa mi príznaky vracajú?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, vysvětlení může být mnoho a jsou to pouze hypotetické úvahy. Jednou z nich je, že samotné léky ještě nemusí garantovat to, že potíže zcela a natrvalo ustoupí. Zvlášť v případě zpracování traumatické události, jakou jste prožila Vy, se mohou potíže vracet a psychoterapie je tady během na dlouhou trať. Dál je to fakt, že reakce na léky je individuální, někdy je třeba medikaci upravovat a hledat takovou, která pacientovi "sedne", jak zmiňuje naše peer poradkyně. Někdy se také může stát, že má pacient léků příliš (i zde je reaktivita značně individuální) a naddávkování může způsobit nežádoucí účinky, které se někdy mohou podobat psychickým potížím. Např. u léků navyšujících hladinu serotoninu to může být třes, zvýšený krevní tlak, bolest a tlak v hlavě apod. Zkuste o těchto věcech promluvit se svým psychiatrem.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, to je mi líto. Mateřství musí být svým způsobem krásné a věřím, že jste nyní zažila pocit ztráty. Nevím ale přesně, proč se nyní necítíte dobře, když před tím to šlo. Jestli vám třeba nesedly léky, nebo je to tou prožitou bolestí. Traumata se lidem vracejí. Myslím, že jste zažila opravdu pěknou dávku stresu a bolesti a že proto se to vrací. Já osobně neberu žádné léky na úzkost, které jsou návykové, bojím se toho. Frontin, který vám lékař napsal, návykový je. Myslím, že byste jej měla brát jen dočasně a pomalu se snažit domluvit se s lékařem na jeho postupném vysazení, pokud to váš stav dovolí. Jinak se mi zdá, že postupujete správně, i já bych se o sebe snažila pečovat obdobným způsobem.


Zpět na seznam