Propad při užívání Elicei

Dobrý den, mám diagnozu poporodni deprese a reakce na tezky stres (lecim se i se stitnou zlazou). Užívám 3 mesice Eliceu.Zabrala behem 3 týdnu, mohla jsem si uzivat své 2 děti. Teď po 2 měsících klidu, znovu propad. Je to spíše depresivni propad (uzkosti AD drzi). Nemuzu opět ráno vstat, na nic se soustředit, bolesti u srdíčka,nic mě nebaví, s dětmi nemám trpělivost, udělám nejnutnější a konec. Můj psychiatr mi zvýšil dávku z 15 mg na 20 mg. Tento stav mám už přes týden, ale potřebuji fungovat s dětmi:-(. Navýšení beru 3.den. Myslíte, že mi to opět pomůže?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, navýšení antidepresiva, které dosud fungovalo, je prvním krokem a je třeba mít trpělivost, 3 dny je málo. Na zvážení je též možnost psychologické léčby - psychoterapie.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Cením si Vašeho dotazu. S Eliceou mám vlastní zkušenosti. Také ji dlouhodobě užívám. A při propadech, které zažívám, mi psychiatrička stabilní dávku upravuje, navyšuje. A byla jsem vždy spokojená. Obecně se dá říci, že je možné, že si člověk na dávku zvykne a je třeba změna. Osobně bych tomu dala ještě čas. Byla v kontaktu s lékařem. A pokud je depresivní propad opravdu zlý, s lékařem bych diskutovala i nad alternativami (jiné léky). Přeji hezký den.


Zpět na seznam