Prosba

Dobrý den, prosím o radu a pomoc. Již 2 měsíce beru 1x20mg Arketis dopoledne a je mi stále nárazově na zvracení. Je to možné. Moc děkuji a přeji krásný den.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Arketis obsahuje látku paroxetin, u kterého k tomuto nežádoucímu účinku může docházet. Zpravidla to odezní po několika týdnech, nicméně pokud jsou nevolnosti i po dvou měsících léčby (stává se to), stálo by za zvážení, zda medikaci nezměnit. U antidepresiv máme poměrně široký výběr a většinou se nakonec podaří najít lék, který tzv. sedne. To ale musí udělat lékař, který Vám antidepresiva ordinuje.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Působím jako peer poradce a nejsem tedy lékař. Ze své pozice se nemohu odborně vyjádřit k možným vedlejším účinkům zmíněného léku. Co se týče nevolností při nasazování nových psychofarmak - také s tím mám zkušenost, ale trvalo to pouze několik dnů, než si tělo na nové léky zvyklo. Poté nevolnosti samy odezněly. Dva měsíce už je poměrně dlouhá doba. První, co mě k tomu napadá, je otázka, zda máte dobrého psychiatra, kterému důvěřujete a s nímž můžete účinky léků podrobně probrat. Ze své zkušenosti vím, že při nasazování nových léků je pravidelná konzultace s ambulantním psychiatrem klíčový faktor úspěchu. Zkuste s ním o tom mluvit. A pokud to z nějakého důvodu nelze, neváhala bych hledat si lékaře jiného. Já sama si svoji psychiatrickou léčbu bez otevřenosti a důvěry k lékaři vůbec nedovedu představit. Držím Vám palce, aby potíže brzy ustoupily a našla se pro Vás co nejvhodněší léčba.


Zpět na seznam