Prosba

Dobrý den, léčím se s panickou poruchou a stavy úzkosti... Doteď jsem brala dva roky Aktiprol.. Mám po nich problém z prsy .. Začalo mi vytekat mleko... Lékař aktiprol vysadil a dal mi coaxil... Beru ho tyden a zatim moc nezabírá.. V noci nespím a bolí mě žaludek. Myslíte že si mužu vzit ješte aktiprol... Treba jen 1x tydne... Nebo spiš lexaurin... Než coaxil zabere.. A za jak dlouho to bude.... Děkuji za odpověď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Aktiprol zvedá hladinu hormonu, který se jmenuje prolaktin a v důsledku toho může vytékat mléko. Jeho jednorázové užití 1 x týdně nemá smysl, je to lék určený k pravidelnému podávání. Rozvoj účinku antidepresiv trvá více týdnů a možnosti, jak v této době pacientovi aspoň částečně ulevit tu jsou. Je třeba to ale diskutovat s Vaším lékařem.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Já sama mám také letitou zkušenost s panickými a úzkostnými stavy, ale užívám na ně úplně jiné léky. S vedlejšími účinky, které popisujete, jsem se u svých léků nesetkala. O své léčbě a o užívání léků se vždy snažím radit především se svým ambulantním psychiatrem. Každá lékař má na medikaci trochu jiné názory a každý doporučuje jiné léky, které se mu třeba osvědčily u jiného pacienta. A každý lékař má nějaký "léčebný plán", podle kterého se u vás konkrétně rozhodl postupovat. Přišlo by mi proto nejlepší radit se soustavně a opakovaně právě s tímto jedním vaším lékařem. Důvěra a otevřenost je v psychiatrické léčbě nesmírně důležitá. Přeji vám jen vše dobré a věřím, že vám bude brzy lépe.


Zpět na seznam