Psychická nebo nervová bolest?

Zdravím již 18 let trpím pro mě s zcela nevysvětlitelnou nemocí (poruchou). Jde oto, že není mám již zcela existenční problémy a hrozí mi ,že skončím na ulici. Jde oto, že neumím fungovat v sebemenším presu a dokonce ani pro člověka příjemné situaci. Nezvládám pracovní pohovory vždy se začnu třást někdy se i rozbrečím či dokonce přiseru. To samé potom platí i v práci když mě náhodou někam vemou přejel jsem takto člověka či dokonce několikrát rozbil auto. Dokonce jsem nedávno zbůsobil v nervech auto nehodu při které jsem málem zabil sebe i svou rodinu. To samé platí i například když se na mě usměje žena to samé připoseru se. Teď je mi 33let a bydlím stále u rodičů vživotě jsem s nikým nechodil. A pohlavní styk jsem měl pouze dvakrát v životě vždy po zbytkovém alkoholu tzv. po opici né během ní ,ale při tzv. kocovině se já cítím nejlépe ve svém životě. Jinak při pohlavním styku nic necítím a to mám v orientaci jasno. Dokonce po zbytkovém alkoholu lépe slyším muziku baví mě koukat na film mohu mít sex, cítím se lépe fyzicky a dokonce zvládnu i pro mě stresové situace bohužel tento stav mi vydrží vždy jen do večera po opilosti. Pak přídě zase opak hudba mi nic neříká nic mě nebaví neprožívám záporné ani kladné emoce a nemohu mít sex dělá mi problém třeba jít i nakoupit stávám se proto již od 15let obětí šikany a urážek ve škole v práci i od sousedů.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, především mě napadá, že pokud máte pocit, že Vám léčba (to, jak to vnímáte, působí spíš jako "neléčba") nepomáhá a k psychiatrovi nemáte důvěru, je tady možnost najít si jiného psychiatra. Úzkosti a napětí mohou člověka dlouhodobě paralyzovat. Potíže, které popisujete, je také možné řeššit pomocí dlouhodobé psychologické léčby, tedy psychoterapie.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, píšete o vašich potížích, ale málo o tom, zda jste za celou tu dobu vyzkoušel říct si o pomoc a kde. O vašem psychiatrovi píšete velmi málo a pokud vám nijak nepomohl, nedivím se, že k němu možná nemáte důvěru. Myslím ale, že byste měl vyhledat pomoc - případně jinde, že se vaše potíže určitě dají zmírnit, ne-li odstranit. Sama mám zkušenost s úzkostí, která mi dělala ze života peklo, ale dá se léčit a dá se i s ní dosáhnout docela normálního života tak, aby se příliš neprojevovala. Zkuste tedy hledat pomoc jinde, možná by bylo dobré obrátit se na krizové centrum, kde mají možnost pracovat s odborníky z více oborů. Bylo by dobré dobrat se toho, co je hlavní příčinou vašich potíží, jestli je to alkohol, o kterém hodně píšete, nebo duševní problém. S odbornou pomocí (možná několika specialistů) se vaše problémy dají postupně řešit a dosáhnout tak stavu, ve kterém vám bude lépe. Moc vám to přeji.


Zpět na seznam