psychická nemoc

Dobrý den,delší dobu trpím únavou a ospalostí, kolísavou náladou, lhostejností a apatii,nic mě nebaví koníčky žádné nemám jsem dost často nervozní a dost mě buší srdce a také často zapomínám. CHodím už dva roky k psychiatrovi a léčím se na lehčí depresivní syndrom beru elicia 10mg. 1-0-1 a amisulprid 0-1-1.Často se vyhýbám lidem a jsem radči sám doma.CHtěl jsem se zeptat pane doktore na váš názor jestli je medikace dostačující nebo co by mě mohlo být a nebo jaká medikace by byla vhodná.Děkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, medikace, kterou užíváte, je při podobných potížích jednou z variant a je vcelku obvyklá a pokud máte pocit, že je nedostačující, proberte to spíš se svým lékařem. Při podobných problémech také bývá vhodná, někdy i zásadně důležitá, systematická psychoterapie.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. S obdobnými typy potíží, které popisujete ve svém dotazu, mám sama vlastní zkušenost. Léčím se s úzkostnou a depresivní poruchou a moje nemoc se také často projevuje právě únavou, kolísáním nálady, ztrátou zájmu o věci, které mě jinak baví a celkovým vnitřním napětím. Mám zkušenost i s bušením srdce, které se mi objevuje ve chvílích, kdy se prohloubí moje úzkost. Říká se, že duše mluví řečí těla. Psychické potíže se často projevují i v obtížích tělěsných - u mě to krom bušení srdce bývá třeba ztížené dýchání, bolest žaludku nebo jiné trávící obtíže. Píšete, že chodíte k psychiatrovi a užíváte léky. Předpokládám, že máte ke svému lékaři důvěru a máte možnost s ním o svém aktuálním psychickém stavu hovořit. Já sama o lécích, které užívám, také hovořím se svým lékařem. Jako doplněk k užívání léků se mi velmi osvědčila psychoterapie. Je to možnost podrobně mluvit o svých pocitech a v bezpečném prostředí terapeutického vztahu si je zpracovat. O možnosti terapie se můžete poradit se svým psychiatrem. Kombinace léků a terapie mi opravdu výrazně pomohla a kvalita mého života se zlepšila. Věřím, že i pro Vás se brzy najde optimálně nastavená léčba. Držím Vám palce!


Zpět na seznam