Psychicky se hroutim

Dobrý den.ocitl jsem se v situaci kdy mám nastoupit do výkonu trestu.kbtomu jsem se čerstvě zamiloval a čerstvé jsem zjistil že má matka jde na operaci a je nemocná.. Na mou psychyku je to opravdu moc už jsem i spolikal prášky na spaní a zapil to rumem..dal nevím kudy kam..
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, věřím, že je to na Vaši psychiku těžký nápor, Vaše situace opravdu mnení jednoduchá. V mnohém souhlasím s odpovědí peer poradkyně, jen si myslím, že zdůraznit fakt, že Vaše situace má řešení, které Vy sám zatím nejste schopen vidět má cenu, nicméně Vám nezbývá, než se problému postavit čelem. Asi by bylo užitečné, kdybyste využil některou z krizových linek (k telefonům, které uvedla peer konzultantka, přidávám ještě 284 016 666), či využil služeb některého z krizových center. to by Vám umožnilo propbrat Váš problém podrobněji.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Je mi líto toho, co prožíváte. Chápu , že na Vás doléhá tíživá životní situace, kterou nemůžete unést. V této chvíli nemá asi moc cenu Vás přesvědčovat, že každá situace má řešení, a že za každým mrakem je schované slunce. Někdy když mám pocit , že je toho na mě moc, že se sešlo moc věcí , které nezvládám, snažím se je od sebe oddělit a řešit jednu po druhé. Odložení nástupu do výkonu trestu asi nejde. Ale nebudete tam věčně. Každý trest jednou končí. Ve svém dotazu píšete , že jste se zamiloval. Pokud Vaše milá Vaše city opětuje, může to být zkouška Vašeho vztahu. Pokud je pevný, vydrží. A po dobu Vaší nepřítomnosti doma , může pomáhat mamince Vaše partnerka. Možná , že Vám připadá, že to vidím příliš jednoduše - chápu . Možná má Vaše situace jiné konstruktivní řešení, jen ho teď nevidíte. Pokuste se ho najít. Pro případ , kdy Vám bude těžko, volejte krizovou linku. Například linku první psychické pomoci 116 123, nebo využijte krizovou linku RIAPS Trutnov 702 256 762. Hodně štěstí a pochopení. Katka


Zpět na seznam