psychosomatické potíže

Dobrý večer,od 14-21.6. jsem ležela v nemocnici na neurologii s bolestí hlavy,houpavým motáním hlavy,brněním v končetinách,třesem,a rozmazaným viděním. K tomu s mi přidali panické záchvaty. K tomumi jen řekli že to je psychosomatické příčiny. Pustili mě dömů s hromadou léků. Jenže ty potíže jsou snad horší a horší a ty záchvaty čím dál tím častější. Někdy mám opravdu pocit že už to nezvládám. Chtěla bych se zeptat jestli se dá nějak těm záchvatům zabránit krömě neurolu a popřípadě co mám dělat? Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, především by bylo užitečné, abyste měla psychiatra, ke kterému byste pravidelně docházela a který by Vám o panice a její léčbě něco řekl. Více porozumět těmto stavům Vám pak může pomoci psychoterapeut, jak píše naše peer poradkyně.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, já mám zkušenost s úzkostnou poruchou a v době, kdy to bylo nejhorší, jsem měla podobné příznaky – při velkém stresu mě začaly brnět končetiny, bolelo mě na prsou, měla jsem pocit dechové nedostatečnosti a celkové roztřesenosti. Nejdřív pro mě byly velikou úlevou léky, ale po nějaké době jsem i s nimi měla pocit, že vlastně nežiju, jen tak přežívám, není mi sice tak špatně, ale zároveň z ničeho nemám radost a začínám jich brát stále víc. Skutečnou změnu mi přinesla až delší pravidelná psychoterapie. V té jsem pochopila, kde moje úzkost vzniká, a také jak se jí postupně můžu zbavit. Ze své osobní zkušenosti vám ji můžu doporučit jako hlavní cestu, jak odstranit příčinu úzkostí – to pro mě léky udělat nemohly. Sklon k úzkosti mám pořád, ale naučila jsem se daleko větší sebedůvěře a zdravějšímu pohledu na svět, díky kterému ji umím vždycky dostat do přijatelným mezí. Moc vám přeji, ať se vám to taky podaří.


Zpět na seznam