Psychoza

Dobry deň prosim Vas o Vas nazor a radu.Synovi diagnostikovali pred mesiacom psychozu.Bol hospitalizovany.Teraz je v ambulantnej starostlivosti.Berie tebokan 1x denne, rispen 1mg rano a 2 mg vecer, lexaurin 1x denne,pocituje unavu,zvyseny pohyb- chodzu.Moze mat na to vplyv kombinacia tychto liekov.dakujem
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, neklid v nohou a nucení k chození může být vedlejší příznak při užívání risperidonu (Rispen). Psychiatr Vašeho syna by to měl vědět a zvážit, jak medikaci upravit. Únavu mohou podporovat také léky, nicméně po prodělané psychóze, která člověka velmi vyčerpá, se únava objevuje také často.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Nejsem lékař a proto se nemohu nijak vyjadřovat k uvedeným lékům a k jejich možným nežádoucím účinkům. Pracuji však mnoho let v organizaci, která pomáhá lidem s psychotickým onemocněním a proto vím, že zvláště na začátku léčby je vyladění nejvhodnější medikace postupný proces. Na trhu je celá řada léků a každému "sedne" něco jiného. Je dobré otevřeně komunikovat s ambulantním psychiatrem a podrobně s ním hovořit o všech aktuálních potížích. Ruku v ruce s léčbou psychiatrickou je pak dobré syna pozvolna zkoušet vracet do běžného fungování, pomaličku zkoušet, co mu dělá radost, co zvládá, čemu se dokáže věnovat. Zvláště po první atace nemoci jsou naděje na zotavení velmi velké a je důležité tento čas nepropást. Přeji vám hodně sil a synovi brzké zlepšení stavu.


Zpět na seznam