Quetiapin Mylan plus Lamictal

Dobry den, prosim Vas, po prve navsteve psychiatra mi bylo receno, ze nejspis trpim osobnostne podminenou poruchou nalady a diagnoza znela F61. Pan doktor mi vysvetlil, ze na stabilizaci nalady mam zacit brat Lamictal a jelikoz taky mam problem usnout, na spani mi predepsal Quetiapin Mylan. Rekl mi, ze ani jedno nevyvolava zavislost, je to pravda? Ted si doma ctu, ze Quetiapin je antipsychotikum, ktere se pouziva u schizophrenie, manie a bipolarni poruchy a jsem z toho silene zmatena. Vidite smysl v uzivani tohoto leku na spani? Kdyz si ctu pribalovy letak, vubec mi to nedava smysl a nepasuje na me problemy. Doktor mi k tomu nerekl vic nez, ze je to na spani. Moc dekuji za odpoved a zdravim!
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jste-li zůnepokojena po četbě příbalového letáku, měl by Vám lékař podrobně vysvětlit prioč který lék zvolil. Pravdou je, že quetiapin se v šetrných dávkách k podpoře spánku používá, působí také pozitivně na úzkost.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, chápu vaše obavy, když máte pocit, že k vám nasazené léky nepasují. Na druhou starnu, zkuste lékaři dát čas a vaši důvěru. Může udělat, pokud je dost zkušený, hned po první návštěvě správný odhad a nebo jej může zpřesňovat až po nasazení léků. To je úplně normální postup, chvíli to trvá. Tím myslím, že později vám může zpřesnit diagnózu, nebo trochu jinak napsat léky, bude-li třeba. To je jedna věc, že potřebuje lékař čas a vaši zkušenost, co s vámi léky udělají. Druhá věc je, že třeba i u některých typů léků je možné je indikovat na různé nemoci. Já třeba beru lék, který je podle mně možný užít jak při schizofrenii, tak při bipolární poruše a nebo při různých stavech, které jsou jaksi mezi oběma diagnózami. A přitom by se řeklo, že to jsou různé nemoce a vlastně opravdu jsou. Závěrem bych řekla, že sice já nevím, zda máte léky nasazeny správně, ale že není hned třeba se děsit. Zkuste to, opatrujte se a hlavně, podejte svému psychiatrovi příště zprávu, jak se vám dařilo. Držím pěsti.


Zpět na seznam