Remood

Dobrý den, mám dotaz ohledně léku Remood. Mám ADHD (Strattera 40mg) kromě této poruchy trichotillomanii a generalizovanou úzkostnou poruchu (Xanax 0.5 mg občasně, pro problémy se spánkem trittico 75mg), vzhledem ke zhoršujícím se příznakům nutkavé poruchy mi byl předepsán Remood 20mg, v příbalové informaci jsem se dočetla, že je velmi častým vedlejším účinkem ztráta orgasmu, což se objevuje i ve spoustě "uživatelských recenzí :D" Sex je velmi důležitou součástí mého života, proto mě tato informace vyděsila. Kdyby se tento účinek objevil (stalo se mi to v prvních několika týdnech užívání trittica, nicméně poté to zcela odeznělo a vše již funguje, jak jsem zvyklá) je možné, že také postupně odezní? Byla bych ochotná vytrvat, kdyby byla šance na zlepšení. Nicméně obávám se, že něco takového by mou úzkost spíše prohloubilo významným narušenim partnerského vztahu.. Nechci ohrozit to, co zrovna funguje úžasne, v osobním životě jsem konečně šťastná. Jak dlouho mám čekat s vysazením, kdybych zaznamenala tento negativní účinek? A kdy by nastalo zlepšení po vysazení? Mnohokrát děkuji za reakci. S nasazením zatím pockam. Ráda bych objektivní názor někoho se zkušenostmi z praxe.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, paroxetin, tedy účinná látka přípravku Remood, poruchy orgasmu a jiné sexuální dysfunkce u mnohých pacientů způsobuje. U někoho jde o přechodnou kompúlikaci, u jiných při léčbě přetrvává dlouhodobě. Je i dost pacientů, u kterých se tato komplikace vůbec nevyskytne. Takže vidíte, že je to velmi individuální. Při kombinaci paroxetinu a atomoxetinu (Strattera) je také třeba počítat s tím, že paroxetin může snížit rychlost odbourávání atomoxetinu.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Chápu Vaše případné obavy z léku, který by snad měl narušit Váš sexuální život a spokojenost funkčního partnerského vztahu. Lék Remood přímo neužívám, ale všeobecně to bývá s těmito léky tak, že člověk může na začátku ztratit pocit libida nebo dojde ke změně v sexuálním chování, funkci. Může se stát, že zrovna Vy nebudete pociťovat tento vedlejší účinek Remoodu nebo po nějaké době vedlejší účinky odezní a Vy se budete cítit lépe. Stejně jak i Vy píšete v případě užívání Trittica. Pokud si nejste jistá užíváním tohoto léku kvůli vedlejšímu účinku, obraťte se na odborníka- lékaře, který Vám lék předepsal. Popište mu Vaše obavy z užívání Remoodu, možná existuje i jiný lék, který Vám sedne lépe. Držím palce a přeji, ať se daří.


Zpět na seznam