rhodiola rosea

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je možné užívať 350mg doplnku rhodiola rosea, keď súčasne užívam minimálnu dávku 25mg antidepresíva triticca pred spaním. Ďakujem.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, neznám přesné složení bylinných potravinových doplňků, nicméně je správné, že se o to zajímáte, protože některé z nich interakce s antidepresivy a následné komplikace způsobovat mohou - např. extrakty z třezalky. V případě rozchodnice (rhodiola) o ničem podobném nevím, navíc dávka antidepresiva, kterou užíváte, je opravdu minimální. Je třeba ale mít na paměti, že k posilujícím účinkům této rostliny patří i stimulační účinky.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Ve formuláři jste zaškrtla, že máte zájem i o dopověď peer poradce. Peer je člověk s vlastní zkušeností s duševním onemocněním, který pomáhá lidem s obdobnými potížemi právě na základě svých zkušeností s nemocí. Nejsem tedy odborník v tom smyslu, že bych rozumněla lékům a jejich kontraindikacím. Váš dotaz je ryze odborného rázu a jeho zodpovězení bych přenechala odborníkům na léčiva. Přeji Vám vše dobré.


Zpět na seznam