Řidičský průkaz

Dobrý den, jmenuji se HS a jsem z V. Je mi 40 let a mám zájem o řidičský průkaz skupiny B. Jsem v invalidním důchodu 3 stupně a mám opatrovníka, jsem trochu omezený na výběr peněz. Byl jsem ve vězení za vraždu a pobodal jsem se, řekli, že jsem se chtěl zabít, ale já byl vystrašený. Nebylo to úmyslně také jsem zavolal sanitku. Bydlel jsem v U. a spolubydlící po celém výkonu trestu mi ukradl že společné lednice grilované kuřata a tak jsem se s ním popřál. Byl soud a já dostal ochrannou léčbu ambulantní, a protože mě pak okradli ještě o 200000 Kč zpětně vráceného důchodu jsem se ocitl na psychiatrii, protože jsem nedostal kvůli tomu příspěvky na bydlení,kde mi nabídli jet na nějaký čas do nemocnice do Brna. Tam jsem nahlásil, že jsem s ambulantní léčbou, ale lékař to nenahlásil k obvodní u psychiatrovi tak mi léčbu změnili na ústavní. Už je to rok co mě u soudu v Brně po 3,5 letech pustili zpět do ambulantní léčby. K doktorovi dochází jednou měsíčně a že Z. jsem se odstěhoval. Mám práci jako údržbář na ubytovně, hotelů a všude co firma i soukromě vlastní. Beru léky, 2 druhý Tisercin a Olpinat pravidelně, ale cítím se vpořádku. Mám šanci kvůli tomu všemu na řidičský průkaz, lidé přeci dělají horší věci než pobodání a rvačce, ve vězení semnou byly lidi co rozřezali svoje děti a dali je do kufru a tahali je zasebou po městě. Děkuji za radu a pochopení, s pozdravem JS z V.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pro způsobilost řídit motorová vozidla nemusí být rozhodující sama diagnóza, ale stav pacienta. Ke způsobilosti se vyjadřuje ošetřující psychiatr, musíte se obrátit na něj.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Vím, že někteří z lidí léčených na psychiatrii mají řidičské oprávnění, jiní ne. Vím, že někdy záleží na posudku lékaře, ale opravdu nevím, jak je to ve vašem případě. Třeba bude vědět náš psychiatr - viz odpověď výše. Ať se vám daří.


Zpět na seznam